KONST / Litografier / Färglitografi 13862119
nr 1386 2119
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 1/60, bladets mått: 58x77, yttermått inklusive ram: 80x99 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:19:49
22/3 13:51:26
22 mar